неділя, 11 травня 2014 р.

Результати розшифровки генома древніх європейців стали досить несподіваними для вчених

Завершивши процес розшифровки генетичного матеріалу чоловіки з племені мисливців -збирачів , що існував кілька тисяч років тому в епоху мезоліту , вчені встановили , що у нього були блакитні очі і темна шкіра. Крім того , набір « імунних » генів збігається з аналогічним показником сучасних європейців на 60 %.

Два стародавніх поховання були виявлені на території печери Ла Бран - Арінтеро , яка знаходиться в Іспанії , ще в 2006 році. А в 2012 році дослідницька група під початком Карлеса Лалуеса - Фокса оголосила про завершення розшифровки мітохондріальної ДНК , яка була виділена з зуба одного з кістяків . Але на цьому дослідження генома древніх людей не зупинилося . Тепер же , вчені змогли виділити ядерну ДНК і повністю розшифрувати геном.

Один з авторів експерименту підкреслює , що це перший зразок генетичного матеріалу жителя Європи до - землеробської епохи , який вдалося детально вивчити. Завдяки результатам дослідження з'явилася можливість дізнатися як європейці перейшли на новий рівень розвитку. Більш того , при посередництві дослідження з'явиться інформація про ті хвороби , які з'явилися в результаті переходу людини від полювання і збирання до скотарства і землеробства .

Варто відзначити , що дослідження також принесло і неочікувані результати. Наприклад , вчені і подумати не могли про те , що у стародавнього жителя Іберійського півострова була темна шкіра і блакитні очі. Деякі генетики навіть стверджували , що подібні риси були індивідуальними особливостями людини . Але останні дослідження спростували цю інформацію , довівши, що ці риси були характерними для всіх жителів Європи епохи мезоліту .

Враховуючи цей факт , є підстави вважати , що біла шкіра у європейців з'явилася в ході природного відбору в період неоліту. Але щоб довести цей факт , доведеться провести ще додаткові експерименти.

Ще одним несподіваним моментом вивчення останків древніх європейців , стала та частина генетичного матеріалу , яка відповідала за стан імунної системи. Після детального дослідження цієї частини геному виявилося , що він на 60 % співпадає з геномом сучасного європейця. Раніше було прийнято вважати , що організм людини, що жила кілька тисяч років тому був не в змозі боротися з такими хворобами як туберкульоз , малярія , пневмонія. Виявляється , що вже в ті часи , імунітет людини вже міг боротися з вищезазначеними патогенами .

Вчені вважають , що такий стан речей могло бути викликане поширенням епідемій ще до того як на територію сучасної Європи прийшло землеробство і скотарство.

3 коментарі: